Krzysztof Aureliusz Łuczyński

Krzysztof Aureliusz Łuczyński – tenor Den Norske Opera og Ballet w Oslo, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego im. Moniki Swarowskiej – Walawskiej którego czwarta edycja odbędzie się 1-14.07.2024 w Krzeszowicach. Prezes Stowarzyszenia POLSK-NORSK KULTURFORENING SAMHOLD w Oslo oraz wiceprezes polskiego Stowarzyszenia Scena Kultury Wokalnej ŚPIEWANIE BEZ GRANIC. Od wielu lat aktywnie działa promując muzykę operową na kanwie polsko-norweskich integracji wokalnych. Łącząc kultury, w 2017 roku stworzył projekt Śpiewanie bez Granic w ramach którego odbyło się ponad 100 koncertów, 7 edycji międzynarodowych warsztatów wokalnych, 4 edycje koncertów VIVA POLONIA,  a projekt odniósł wiele sukcesów w konkursach m.in. we Włoszech czy Bułgarii, koncertując również w Serbii oraz Norwegii. W swojej działalności artystycznej aktywnie udziela się również jako dyrygent i pedagog wokalny. Współpracuje z artystami takimi jak m.in. Ole Jørgen Kristiansen czy Arnold Rutkowski.

Krzysztof Aureliusz Łuczyński debiutował jako tenor rolą Sashy w Skrzypku na dachu. Śpiewał m.in. takie role jak: Ismael w Nabucco, Łabędź w Carminie Buranie, Cavaradossiego w operze Tosca i Adama w Der Vogelhändler, Oficera w Ariadne auf Naxos. Występował w wielu miejscach w Europie, m.in.: w sezonie 2007-2008 brał udział w projekcie  „Der 12 Tenors” i koncertował w Szwajcarii, Austrii i Niemczech. Jego miłość do muzyki wokalnej narodziła się poprzez inspiracje twórczością jazzową.